неділю, 20 березня 2016 р.

План роботи учителя Історії Каглян Діани Борисівни

 
               План   роботи  учителя  Історії  Каглян  Діани  Борисівни.

 

1.   Підготувати  реферат  на  тему  « Використання  іноваційних  технологій  на  уроках  історії «

2.   Прочитати   Активні та інтерактивні технології навчання [Текст] // Віхи століть.  – 2004. – № 4. – С. 48-74.     О  Пометун  Сучасний  урок,      Баханов, К. О. Професійний довідник вчителя історії / К. О. Баханов. – Харків : Основа, 2011. – 239 с.    

Дичківська І. М. Інноваційні педагогічні технології: Навчальний посібник. - К.: АКАДЕМВИДАВ, 2004.

    Нетеча Я.І. Інтерактивне навчання із використанням аудіовізуальних та мультимедійних засобів як шлях розвитку особистісних компетентностей учнів на уроках історії // Історія. – 2005. - №5-6. – С.16-18.

 

3.   Провести  урок  уу 5 класі  Українське  козацтво  у  битвах  і  походах.

4.    Розробити  та  провести  практичне  заняття  № 1 у 6 класі  на  тему  Відлік  часу  в  історії  Стародавнього  світу.

5.   Провести  урок  у  6  класі  на  тему  Греко-Перські  війни.

6.   розробити  узагальнення  з  теми  Життя  людей  за  первісних  часів  6  клас.

7.    Провести  урок  з  теми  Київська  держава  за  князя  Володимира.

8.     Розробити  урок  з  елементами  рольової  гри  на  тему  Русь-Україна  за  Ярослава  Мудрого.

9.     Провести  практичне  заняття  у  7  класі  з  теми  Середньовічні  школи  та  університети.

10.    Провести  урок   з  теми  Утворення  Священної  Римської  імперії.

11.   Організувати  захід  на  тему    Трагедія  Бабиного  яру.

12.   Провести  захід  присвячений  памяті  героїв   Крут.

13.   Підготувати  урок  та  презентацію   7 клас  Хрестові  походи.

14.   Провести  урок  у  7  класі   з  теми  Культура  Русі-України  в  кінці  Х  у  першій  половині  ХІ ст.

15.  Розробити   мультимедійний  кросворд   з  теми  Правління  Володимира « Великого «

урок 14 Хрестові походи 7 клас.


                   Урок  14

 

Тема: Хрестові походи

 

Мета: ознайомити учнів з причинами, основними подіями та наслідками хрестових походів, пояснити учням, що штовхало різні категорії людей до участі у походах, розповісти про лицарсько-чернечі ордени; розвивати учнів уміння аналізувати та узагальнювати історичні факти та явища, визначати їхні причини і наслідки, навички роботи з історичними джерелами та ілюстраціями, продовжити формувати уміння складати хронологічні таблиці; виховувати в учнях мужність та хоробрість, толерантне відношення  до представників  інших релігій.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

 

Обладнання: підручник О. І. Пометун, Ю.Б. Малієнко. Видавничий дім «Освіта», 2015 р.; карта в атласі «Європа у ХІ – на початку ХІІІ ст. Хрестові походи», мультимедійна презентація.

 

Хід уроку

 

 І. Організаційний етап.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Робота з картою

 

1.    Показати на карті атласу маршрути завоювання норманів

2.    Показати основні географічні відкриття норманів.

 

Вправа «Так – чи ні»:

 

1.      Вікінги розпочали завойовницькі походи на Західну Європу у IX ст. (Ні)

2.       Норманів, які грабували Західну Європу, називали «вікінгами». (Так)

3.       На русі «північних людей» називали «варягами».(Так)

4.       Тор – це місто, засноване конунгом Еріком Рудим.(Ні)

5.     Завоювання  Норманами  Англії  відбулося  у  1205  році   ( Ні )

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

         Бесіда

1.    Яку роль відіграла церква в житті середньовічної людини?

2.    Чому головною спорудою кожного міста вважався собор?

3.    Назвіть причину, що призвела до розколу християнської церкви 1054 р.

4.    Які ще релігії існували у світі, окрім християнства?

 

IV. Вивчення нового матеріалу (відображається на екрані з презентації)

План

1.     Причини хрестових походів

2.     Перший похід

3.     Четвертий хрестовий похід

4.     Духовно-рицарські  ордени.

 

1.  Причини хрестових походів

 

Робота у парах

Робота із джерелом (С. 95 підручник) – готується як роздатковий матеріал.

 

Учні мають опрацювати джерело і дати відповідь на питання (відображається на екрані з презентації):

1.     Які причини хрестового походу називає Урбан ІІ?

2.     Чим він зацікавлював людей до участі у поході?

3.     Якою була реакція слухачів промови Папи?

 

Обговорення результатів роботи у загальному колі.

 

Робота з поняттям

Хрестові походи – організований і підтриманий католицькою церквою масовий військовий рух XI-XIII ст., що здійснювався під гаслом «Визволення Гробу Господнього від мусульман».

 

Метод «Мозковий штурм»

 

Учитель: На заклик Папи відгукнулися сотні тисяч людей по всій Європі: ремісники, селяни, лицарі, правителі, міська біднота.

Питання: Що штовхало цих людей окрім віри на цю ризиковану справу?

 

 

2. Перший   похід

 

Учитель: Звичайно, головною силою хрестоносців були лицарі.

 

В ході вивчення подій походів учні складають хронологічну таблицю (

 

Про перший похід розповідає вчитель і показує приклад заповнення таблиці.

Перший хрестовий похід   (1096-1099)

 

1.     Першими хрестоносцями стали селяни та міська біднота, були перебиті турками

2.     Пізніше в похід виступали три армії, які захопили Антіохію, Едессу, Єрусалим

3.     Виникнення держав хрестоносців:

•         королівство Єрусалимське,

•         графство Едеське,

•         кн-во Антіохійське,

•         графство Тріполі.

 

 

3.     Четвертий хрестовий похід

1.   Поєднайте інформацію кількох історичних джерел: карти (с.99), документа, ілюстрації – складіть розповідь-хроніку про перебіг подій Четвертого Христового походу.

Фізкультхвилинка

 

4.     Духовно-рицарські  ордени

Самостійна робота учнів із підручниками (С. 100-101)

Завдання: Продовжити хронологічну таблицю.

Перевіряється у кожного учня.

 

Питання до всіх: Як ви думаєте, в чому причина невдач хрестоносців?

 

Учитель додає про дитячий хрестовий похід (презентація).

 

Дитячий похід виховний момент: на мою думку більшість матерів не відпускали дітей, але й знайшлися  і слухняні, які не пішли за більшістю, послухалися і з них сміялися, але це в кінці кінців врятувало їм життя.

Як ви вважаєте чи стали купці щасливими від зароблених грошей? Гроші, що зароблені не чесно ніколи не принесуть щастя

 

 

 

V. Закріплення знань

Бесіда:

·         Поясніть походження термінів «хрестові походи», « хрестоносці».

·         Що запозичили європейці від арабів унаслідок хрестових походів?

·         Які риси були спільними в різних чернечих орденів?

·         Які імена відомих хрестоносців ви запам’ятали ?

·         Чому хрестові походи зазнали поразки?

 Хронологічні задачі

1.     Визначте, скільки років минуло від Верденської умови до виступу Папи Урбана ІІ у Клермоні.

2.     Назвіть христовий похід, що тривав найдовше?

3.     Підрахуйте, скільки часу минуло від початку Першого Христового походу до наших днів?

VI. Підсумок уроку.

         

VIІ. Домашнє завдання.

1)     Опрацювати  13   параграф підручника, конспект;

 

Письмово дати відповідь  на питання: «Чи вважаєте ви христові походи боротьбою між прибічниками християнської та мусульманської релігії». Свою   відповідь обгрунтуйте.

Тестові завдання з теми Життя людей за первісних часів 6 клас


Тестові  завдання  з  теми  Життя  людей  за  первісних  часів.

 

 

Дайте ствердну чи заперечну відповідь:

1.    Перша форма родових відносин у людей має назву патріархат.

Так.  Ні.

2.    Виготовляти знаряддя праці та свідомо їх використовувати вміє лише людина.

Так.  Ні.

3.    Першим металом, який навчилися обробляти люди, було залізо.

Так.  Ні.

4.    Зачатки  релігійних уявлень у первісних людей виникли ще в епоху палеоліту.

Так.  Ні.

Визначте хронологічні межі:

5.    Кам’яний  вік тривав:

А) 3 тис. – 1200 рр. до н.е.;

Б) 1200 – 700 рр. до н.е.;

В) 2 млн. – 6 тис. рр.. до н.е.

6.    Залізний вік тривав:

А) 3000 – 1200 рр. до н.е.;

Б) 1200 – 700 р. до н.е.;

В) 6 тис. – 3 тис. до н.е.

     7. Вид Homo sapiens виник:

А) 100 – 50 тис. рр.. тому;

Б) 40 – 35 тис. рр. тому;

В) 20 – 10 тис. рр.. тому.

Назвіть правильну відповідь:

8. Який вид людиноподібних тварин науковці називають Homo habilis?

А) пітекантроп;

Б) президжантроп;

В) австралопітек;

Г) дріопітек.

9.Термін «кроманьйонець» пов'язаний з назвою:

А) місцевості в Південній Азії;

Б) печери в Іспанії;

В) стоянки первісних людей у Північній Африці;

Г) грота у Франції.

10.Термін «неандерталець» пов'язаний з назвою:

А) річки в Німеччині;

Б) печери в Іспанії;

В) стоянки первісних людей у Південно – Східній Африці;

Г) печери у Криму.

11.                      Встановіть відповідність між назвами:

А) палеоліт            1) середній кам’яний вік;

Б) мезоліт;             2) давній кам’яний вік;

В) неоліт;               3) мідно – кам’яний вік;

Г) енеоліт.              4) новий кам’яний вік.

12.                      Підберіть до події відповідну дату:

А) початок кам’яного віку;                   1) 8 тис. рр. до н.е.

Б) поява неандертальської людини       2) 2 млн. рр. до н.е.

В) поява кроманьйонської людини;      3) 100 тис. рр. тому;

Г) поява перших міст;                            4) 40 тис. рр. тому;

Д) початок бронзового віку;                  5) 3 тис. рр. до н.е.

Оберіть кілька правильних тверджень:

13.                      Основними заняттями неандертальців були:

А) гончарство;

Б) підсічне землеробство;

В) збиральництво;

Г) домашнє скотарство;

Д)Загінне полювання.

14.                      Розташуйте археологічні періоди в хронологічній послідовності:

А) залізний вік;

Б) мідно – кам’яний вік;

В) кам’яний вік;

Г) бронзовий вік.

15.                      Розташуйте види писемності у хронологічному порядку їх появи:

А) складове письмо;

Б) алфавітне письмо;

В) піктографія.

16.                      Розташуйте назви людиноподібних мавп та первісних людей в порядку їх появи:

А) кроманьйонці;

Б) пітекантропи;

В) презинджантропи;

Г) неандертальці;

Д) австралопітеки.

17.                      До виду Homo ereсtus належать:

А) неандертальці;

Б) пітекантропи;

В) австралопітеки;

Г) синантропи;

Д) кроманьйонці.